Pod zaborami
Jeśli chodzi o podział administracyjny po trzecim rozbiorze Rzeczpospolitej, obszar parafii Bebelno wraz z całym województwem sandomierskim znalazł się pod zaborem austriackim w tzw. Galicji Zachodniej, która była zarządzana przez Gubernium w Krakowie (lata 1795-1803), a później w 1803, po połączeniu Galicji Wschodniej z Zachodnią, podlegał Gubernium austriackiemu we Lwowie. W roku 1796 powiat chęciński został zlikwidowany, a w jego miejsce utworzono znacznie większy powiat (cyrkuł) kielecki. Dalsze reformy administracyjne władz austriackich nie miały w sumie już żadnego znaczenia dla interesującego nas terenu.
W okresie wojen napoleońskich, na mocy podpisanego w 1809 roku pokoju w Schönbrunn, podjęto decyzję o powiększeniu utworzonego w 1807 roku Księstwa Warszawskiego m.in. o ziemie byłego województwa sandomierskiego. Interesujący nas obszar znalazł się wówczas w powiecie kieleckim, a ten włączony został w skład departamentu radomskiego.
Po likwidacji Księstwa Warszawskiego, na mocy postanowień kongresu wiedeńskiego, Bebelno i okolice wraz z powiatem kieleckim zostało włączone do Królestwa Polskiego wchodzącego w skład imperium carów rosyjskich. Na mocy postanowienia namiestnika Królestwa Polskiego z dnia 16 stycznia 1816 roku interesujący nas obszar wraz powiatem kieleckim wszedł w skład nowej jednostki podziału administracyjnego, jaką był obwód – do obwodu kieleckiego, a ten z kolei został włączony do województwa krakowskiego (ze stolicą w Kielcach).
W roku 1837 wszystkie województwa zmieniają nazwy na gubernie, tak więc Bebelno i okolice znalazły się w guberni krakowskiej.
W roku 1841 gubernia krakowska zostaje przemianowana na gubernię kielecką. Rok później w wyniku ukazu carskiego następuje dalsza zmiana nazewnictwa, a mianowicie obwody zmieniono na powiaty, a dotychczasowe powiaty na okręgi (sądowe).
Z dniem 1 stycznia 1845 roku w Królestwie Polskim wprowadzono nowy podział administracyjny i miejscowości parafii Bebelno weszły w skład utworzonej guberni radomskiej.
Na mocy aktów prawnych z roku 1866, w roku kolejnym wprowadzono nowy podział administracyjny Królestwa Polskiego. Ponownie została utworzona gubernia kielecka, w skład której wszedł interesujący nas obszar.
W roku 1867 z zachodniej części powiatu kieleckiego i północnej powiatu olkuskiego utworzony został powiat włoszczowski, a w nim wraz z trzynastoma innymi, została utworzona gmina Radków do której wówczas administracyjnie przyłączono Bebelno i pozostałe miejscowości parafii (łącznie z prawobrzeżnym Podłaziem). Stan taki przetrwał do wybuchu I wojny światowej.
Wraz z wybuchem I wojny światowej, okupacyjne władze austriackie 15 maja 1915 roku, na zajętych terenach utworzyły m.in. gubernatorstwo kieleckie (z tymczasową siedzibą w Miechowie) w skład którego wszedł obwód włoszczowski (który zastąpił dawny powiat), a w nim Bebelno wraz z pozostałymi interesującymi nas miejscowościami. Nie trzeba było długo czekać na kolejne zmiany. W połowie lipca gubernatorstwo kieleckie przemianowano na Wojskowe Gubernatorstwo w Kielcach, a 28 sierpnia tego samego roku wraz z gubernatorstwem piotrkowskim połączono je w jedno Generał-Gubernatorstwo w Kielcach, którego siedzibę 1 października przeniesiono do Lublina.