O projekcie

Serwis Wędrówki przez stulecia. Bebelno i okolice jest kontynuacją, a w zasadzie następcą istniejącego od 2000 roku serwisu Bebelno on-line. Internetowa historia Bebelna dostępnego jeszcze w Sieci*. Pierwotny serwis swą tematyką obejmował w zasadzie tylko samo Bebelno. W dużym skrócie można powiedzieć, iż obecny serwis to rozwinięcie tematyki swego poprzednika i rozszerzenie jej na sąsiednie, najbliższe miejscowości.

Ustalenie autentyczności, co poniektórych opisywanych faktów, jest obecnie dość trudne i czasami budzi większe lub mniejsze wątpliwości. Czasami wręcz hipoteza kreślona jest na podstawie przypuszczeń nie popartych żadnymi faktami. Dotyczy to głównie wydarzeń najwcześniejszych, a wynika z przestrzeni czasowej jaka dzieli nas od tamtych wydarzeń. Drugą sprawą jest to, iż rejon Bebelna i okolic nie cieszył się zbytnim zainteresowaniem dziejopisarzy czy historyków, toteż dysponujemy niekiedy dość skromnymi materiałami źródłowymi lub jest ich po prostu brak.
Z tego też względu opracowanie to na pewno nie ustrzegło się błędów, nieścisłości czy różnego rodzaju przeoczeń za co z góry przepraszam i liczę na to, iż zostaną mi one wskazane – za co będę wdzięczny.

Jednocześnie chciałbym się zwrócić z prośbą do wszystkich osób które są w posiadaniu jakichkolwiek materiałów związanych z miejscowością Bebelno i okolicami (m.in: fotografie, mapy, dokumenty, pamiątki) i chciałyby się nimi podzielić, proszę o kontakt. Kopie udostępnionych materiałów zostaną wykorzystane w serwisie (oczywiście z zachowaniem informacji o źródle ich pochodzenia).

_________

* – serwis Bebelno on-line. Internetowa historia Bebelna był dostępny w Sieci do 13 listopada 2014r.