Witam po dłuższej przerwie… ;-)

Witam po dłuższej przerwie.

Na stronie pojawiły się głównie nowości techniczne. Z istotnych należy wspomnieć o wdrożeniu protokołu szyfrowanego HTTPS (symbol (zielonej) kłódki przed adresem na pasku przeglądarki). Od teraz cała zawartość strony jest przesyłana do/od użytkownika w bezpieczny sposób i zabezpieczona przed przechwytywaniem przez osoby niepowołane i nieuprawnionymi zmianami w przesyłanych danych (np. w formularzu kontaktowym). 
Z innych nowinek technicznych warto wymienić usługę natychmiastowych powiadomień (PUSH) np. o pojawieniu się nowości w serwisie. To bardzo wygodny kanał otrzymywania natychmiastowych informacji o pojawieniu się np. nowego wpisu w serwisie. Co ważne, nie trzeba się nigdzie rejestrować, nie trzeba podawać adresu e-mail ani żadnych innych danych! Wystarczy kliknąć ikonę „dzwoneczka” pojawiającą się w lewym dolnym rogu strony, potwierdzić chęć subskrypcji i… już. Nic więcej nie trzeba robić! Od tej pory, za każdym razem gdy pojawią się jakieś nowości w naszym serwisie, przeglądarka poinformuje Cię o tym małym okienkiem informacyjnym. Oczywiście w każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z tych powiadomień. Jeśli będziesz chciał otrzymywać te powiadomienia na innych urządzeniach (np. komputer, laptop, tablet, telefon) czy przeglądarkach, na każdym należy dokonać ich subskrypcji w opisany sposób. Powiadomienia działają w przeglądarkach Chrome, Firefox, Opera, Edge oraz Safari.

Oczywiście cały czas można korzystać z innych kanałów dzięki którym można dowiedzieć się o nowościach na naszej stronie jak profil na FB, kanał YT czy kanał RSS.

Poza tym dokonano kilku drobnych zmian technicznych.

Wkrótce pewnie nowe aktualizacje.

Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.