Zdrowa kuchnia

Każdy region oprócz własnych obrzędów i tradycji ma także inny charakterystyczny dla siebie element jakim jest regionalna kuchnia. Obecnie z racji większego niż kiedyś ruchu ludności granice kuchni regionalnych się praktycznie zatarły, a same kuchnie stały się bardzo różnorodne. Główny składnik pożywienia na wsi stanowiły kiedyś produkty naturalne, proste w przygotowaniu, wyhodowane i przetworzone w gospodarstwie, czyli produkty najzdrowsze. Na wsi dawniej mięso i jego pochodne jadano w stosunkowo małych ilościach, głównie z racji wysokiej ceny.

Niejako na pierwszym miejscu jeśli chodzi o jadłospis były zawsze chleb, kapusta oraz ziemniaki i mleko, toteż więcej miejsca zostało poświęcone tym dwóm pierwszym potrawom. W dalszej części zaprezentowano najcharakterystyczniejsze potrawy przyrządzane i jadane kiedyś przez naszych przodków jak i sposób przyrządzania niektórych z nich. Część z nich w bardziej lub mniej zmodyfikowanej postaci występuje także we współczesnych jadłospisach ale części z nich już nie znajdziemy.

  • Możesz użyć następujących znaczników HTML : <a> <abbr> <acronym> <b> <blockquote> <cite> <code> <del> <em> <i> <q> <s> <strike> <strong>

  • Komentarz RSS dla tego postu
Na górę